Burcu Köksal Zafer Partisi’ne mi geçiyor?

CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal dün Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak” dedi. Köksal, “AKP’nin adayı bunu söyleyemez, onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” sözleriyle devam etti.

Köksal’ın bu açıklamasına gelen tepkilerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Uşak mitinginde konuyla ilgili, “Dil sürçmesi yaşandı. Afyon Belediyesi de Uşak Belediyesi’nin kapıları da herkese açık” ifadelerini kullandı. Özel konuşmasında, dili sürçen Köksal’ın kendisine “Aman başkanım, sen düzelt” dediğini söyledi.

Köksal ise X hesabından yaptığı paylaşımla, mitingdeki sözlerinin arkasında durdu ve şunları söyledi:

“Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, Akp mevcut işçileri çıkaracak PKK’lıları işe alacak diyorlar; ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim diyorum, belediyeyi DEM’lilerle yönetecek diyorlar; rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum, gizli kapılar ardında demlilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisarı demlilerle ve hüdaparlılarla yönetmeyeceğim… Net….”

Köksal’ın sözlerine bugün Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köksal’ın sözlerine sert bir şekilde tepkti gösterdi.

“Ben CHP’liyim ama ben bu partiye, bu partililere değil, bu şehrin her insanına hizmet ediyorum; her siyasi görüşten olan insanına. Öyle, ‘ben belediye başkanı olursam, şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüm, diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak onu söyleyeyim.”

Bu açıklamaları değerlendiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, SÖZCÜ’den İpek Özbey’e yaptığı açıklamada, CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal’ın Zafer Partisi Afyon il örgütününden randevu talep ettiğini söyledi. Teşkilatına Köksal’ın ziyaretini kabul etmelerini söylediğini belirten Ümit Özdağ, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise “Bölücüleri belediye yönetimine ortak etmeyi reddettiği için İmamoğlu tarafından CHP’den kovulan sayın CHP Afyon belediye başkan adayı Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır.” dedi.

İMAMOĞLU’NA TEPKİ GÖSTERDİ

İstanbul’da seçim çalışmaları yürüten Ümit Özdağ, gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

“İmamoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak CHP Grup başkan vekili olan bir hanımefendiyi partiden kovmaya yetkisinin olmadığını düşünüyorum.

Ama bu CHP’de hakim olan DEM’ci iklimi gösteriyor. Ben Burcu hanıma Zafer Partisi’nin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ediyorum.

Çünkü Zafer Partisi’nin kapıları DEM’e kapalı. Burcu hanıma açık ama İmamoğlu’na hiçbir zaman açılmayacak. Çünkü İmamoğlu tarafını uzun süre önce belli etti.

İmamoğlu Türkiye tarafında değil büyükelçiler tarafındadır. İmamoğlu DEM’in ve onun bölücü politikalarının yanındadır. Bu adımıyla da zaten kimin yanında olduğunu bütün Türkiye’ye göstermiş oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x